Helena v krabici

Boxing Helena
1993 USA délka: 107 min
Betsy ClarkBrief+(Anne Garrett)
Meg RegisterLots(Marion Cavanaugh)
Nicolette ScorseseLots(Fantasy Lover/Nurse)
Sherilyn Fenn28Lots(Helena)
Bill Paxton38(Ray O´Malley)
Matt Berry19(Young Nick Cavanaugh)
Jablko tentokrát padlo přímo pod strom. Dceruška slavného Davida Lynche a autorka tajných deníků mrtvé hrdinky tatíčkova úspěšného seriálu se rozhodla debutovat jako režisérka morbidní historkou o příliš zamilovaném a příliš zručném chirurgovi, kterého zcela pohltí patalogicky spalující touha po sexuálně přitažlivé a vyzývavé, leč stále nedosažitelnější ženě. Krásná Helena se však stává dosažitelnější, když při autonehodě přijde o nohy a zanedlouho i o horní kočetiny, o které ji obratně připraví její pološílený ctitel. Lehce skandální snímek se dočkal ocenění ze strany některých kritiků zejména co se temně obsesivní atmosféry týče. Pochvaly došly též žhavé milostné scény.

Mladý úspěšný lékař, hlavní chirug Nick je chorobně zamilovaný do krásné Heleny, s níž krátký čas chodil. A to i přesto, že elena jej už necce a Nick má novou přítelkyni, sice ne tak krásnou, ale o to milejší Ann, sestru z nemocnice. Helena je sebevědomá poživačná žea, kterou každý muž začne po čase nudit.

Nck uspořádá večírek, ně ktrý kromě pátel a kolegů pozve i Helenu. Ann tajně doufá, že Nick ji na večírku oficiálně požádá o ruku, je však zklamaná, když zjistí, že Nick je víc zajat Helenou. Tu si nakonec odvede Nickův mladší kolega.

Helena si na večíku u Nicka zapomněla kabelku, kterou potřebuje, protože se chytá na čas do Mexika. Požádá proto Nicka, aby jí kabelku přivezl na letiště. NIck jí vyhoví, ale záměrně nechá u sebe doma Helenin zápisník. Tak přinutí Helenu, aby jela k němu domů. Helena mu tam ostře řekne, ať už jí dá pokoj a pěšky odchází. Vejde však neopatně do silnice, kde ji srazí auto. Nick ji vezme k sob domů, a tam ji ošetří.

Helena se probudí bez nohou, které jí Nick musel(?) amputovat. Tak se Helena stane vězněm v Nickově domě. Nick ji totiž chce mít jen pro sebe. V nemocnici dá výpověď, aby se mohl starat o Helenu. STarost mj. spočívá i v tom, že jí amputuje ruce. Tak je Helena plně odkázaní na Nicka.

Po Heleně pátrá jen její vlastně už bývalý přítel, kterého se Nick snaží oblafnout tím, že Heleně do bytu pošle kytici růží, aby vzbudil dojem, že ani Nick o Heleně neví. Ve spolupráci s barmanem z místní večerky se mu ale podaří Heleninu stopu najít. Přinese Nikovi objednané pití a ovoce a najde u něj Helenu. Zdxěsí se a začne Nicka bít.

Helena je převezena do nemocnice, kde se ocitá zdrcená Nick. Najednou se ale vše mění, Nick si vzpomíná, jak po nehodě nakládá Helenu do sanitku a krátce nato se probouzí v posteli po boku Ann. Byl to tedy jen sen. Ale co všechno vlastně?

Režie: Jennifer Chambers Lynch
Scénář: Philippe Caland, Jennifer Chambers Lynch
Produkce: Brigitte Caland, Philippe Caland, Carl Mazzocone, James R. Schaeffer, Laurel Ayn Selko, Larry Sugar
Hudba: Graeme Revell
Kamera: Bojan Bazelli, Frank Byers
Země: USA
Rok výroby: 1993

Hrají:
Julian Sands (Doktor Nick Cavanaugh)
Sherilyn Fennová (Helena)
Bill Paxton (Ray O´Malley)
Kurtwood Smith (Doktor Alan Palmer)
Art Garfunkel (Doktor Lawrence Augustine)
Betsy Clarková (Anne Garrettová)
Nicolette Scorseseová (Fantasy Lover/Nurse)
Meg Registerová (Marion Cavanaughová)
Bryan Smith (Russell)
Marla Levineová (Patricia)
Kim Lentzová (Nurse Diane)
Lloyd T. Williams (Sam the Clerk)
Carl Mazzocone Sr. (Pastor)
Erik Shoaff (Strýc Charlie)
Lisa Ozová (Dívka)
Ted Manson (Mailman)
Adele K. Schaefferová (Flashback Party Žena #1)
Amy Levinová (Flashback Party Žena #2)
Matt Berry (Young Nick Cavanaugh)
D. Taylor Loebová (Laura)
Aktualizováno: 5.11.2006