Dopisy v krajkách

Erotická kostýmní televizní povídka o pomstě francouzského šlechtice své odmítavé manželce, z níž ale ona vyjde vítězně.
2000 Česko délka: 39 min
František Němec56(pan de Grammont)
Naďa Konvalinková49(paní de Scudery)
Lenka KubálkováBrief(slečna Laura de Scudery)
Otakar st. Brousek75(ctihodný otec Antonín)
Otakar ml. Brousek43(ctihodný otec Antonín)
Miroslav Táborský41(pan de Martinier)
Lucie Zedníčková31(paní de Martinier)
Dagmar ĎáskováHot(hraběnka Sylvie de Rohan)
Nela Boudová32(Sylvie)
Jan Kraus46(rytíř Christian)
Eva KučerováHot(dívka "dopis")
Michal Kozelka(chlapec od koní)
Soňa Dvořáková(komentář)

Manželka pana de Grammonta (František Němec) odjela na nějaký čas do Marseille. Aby mu nebylo smutno a nemusel se ohlížet po jiných ženách, posílá mu erotické povídky, nezřídka psané na těle mladé dívky. I pro tento příběh, který pan de Grammont předčítá svým přátelům, je jako dopisní papír použita kůže krásné mladé dívky (Eva Kučerová) a i ona si předčítání, jsa napájena a krmena panskými pochoutkami, užívá.

Ve smyšleném příběhu potrestá rytíř Christian (Jan Kraus) svou choť hraběnku Sylvii (Dagmar Ďásková) za její přezíravé chování k němu a hlavně za to, že zbičovala komtesu Lauru, jíž podle Sylvie věnoval Christian příliš pozornosti. Christian nařídil svým poddaným chovat se k Sylvii jako ke klisně. Nechal ji zavřít do stáje, vydrhnout nahou senem, dokonce jí dal klystýr. Doufal, že ji tak zlomí a ona bude litovat, že potrestala Lauru. Jenže Sylvie na jeho hru přistoupí a nehodlá se jí vzdát, ani když se ji Christian snaží ukončit předstíráním, že to vše se Sylvii jen zdálo. Sylvie se vrací do stáje a nechá se prodat koňskému handlíři, který cestoval kolem. Christian je zdrcený, Sylvie odchází hrdě jako vítěz.

Ačkoliv erotická a nahotou nešetřící, je povídka natočena velmi vkusně a nevulgárně. (-k-)

Režie: Jaroslav Pozzi
Produkce: Ilona Jirásková
Scénář: Jaroslav Pozzi
Kamera: Zdeněk Zvonek
Hudba: Jiří Antonín Benda, Jan Ladislav Dusík, Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Rejcha, Claude-Joseph Rouget de Lisle

Aktualizováno: 1.1.2014