Dámský gambit

Malá televizní komedie z cyklu Nadměrné maličkosti o mužské nevěře a ženských zbraních.
2006 Česko délka: 47 min
Tereza Duchková28Brief-(Svatava Gabrielová))v černých šatech má hezký hluboký dekolt
Tomáš Matonoha35Brief(Olda Gabriel)v milostné scéně je nahý, ale zabrán tak, aby vlastně nebylo nic vidět
Miluše Bittnerová28Brief+(Magda Winterová)dělá Tomáši Matonohovi striptýz a několikrát je v sexy rozepnuté košili, ale kamera spíš jen tak naznačuje
Gabrielovi si nežijí špatně. Dům mají sice na hypotéku, ale Olda (Tomáš Matonoha) má dobře placené zaměstnání, a tak se jeho manželka Svatava (Tereza Duchková) může starat o dceru. Olda bývá sice dlouho v práci, ale k tomu si ještě našel milenku Magdu (Miluše Bittnerová). A té jednoho přestanou občasné návštěvy stačit a zatouží mít Oldu jen pro sebe. Po jedné schůzce u ní doma strčí Oldovi do tašky své kalhotky. Svatava je samozřejmě najde a dovtípí se, že Olda má milenku. Naoko se spokojí s jeho vysvětlením, že mu kalhotky dal do tašky omylem kamarád Tomáš, ale poté, co jí Magda zavolá a anonymně oznámí, že jí Olda zahýbá, vyrazí do boje.

Svatava zásadním způsobem změní účes i oblékání a z potají koupeného mobilu posílá Oldovi SMSky "od neznámého přítele", v nichž ho varuje, že jeho žena má milence. Olda začne žárlit a snaží se zjistit, kdo mu chodí za ženou. Svatava rafinovaně provokuje jeho žárlivost, až dosáhne svého. Olda se náhle vrátí ze služební cesty do Berlína (ve skutečnosti plánoval být tři dny u Magdy) v domnění, že přistihne Svatavu s milencem. Ta je pochopitelně doma, ale některé šikovně připravené indicie naznačují, že tu někdo mohl být, což Svatava vysvětluje návštěvou babičku, u níž tuto noc spí jejich dcera. Další den se Olda Magdě vymlouvá, že nemůže a že jí někdy zavolá. Magda pochopí, že Svatava zvítězila. (-k-)

Režie. Jitka Němcová
Scénář: Miroslav Vaic
Kamera: Vladimír Holomek
Hudba: Milan Potoček
Země: Česká republika
Rok výroby: 2006

Hrají:
Tomáš Matonoha (Olda Gabriel)
Miluše Bittnerová (Magda Winterová)
Tereza Duchková (Svatava Gabrielová)
Jan Révai
Rozálie Kotyková
Ondřej Hejma (prodavač v bazaru)
Lorna Vančurová
Petr Weiss
Aktualizováno: 30.7.2010