Cucák

Šestnáctiletý student se zamiluje do své půvabné nevlastní matky, ale je sveden její nejlepší přítelkyní
Tadpole
2002, USA, délka: 78 min
Sigourney Weaver(52)(Eve Grubman)
Bebe Neuwirth(43)(Diane Ludder)
CucákStředoškolák Oscar Grubman je citlivý, inteligentní a vnímavý, mluví plynule francouzsky a zbožňuje Voltaira. Není divu, že ho obletují ženy - především ty krásné, chytré a zralé. Když Oscar přijede na Den díkůvzdání domů do New Yorku z prestižní střední školy, kde studuje, usmyslí si, že nastal čas začít konečně něco dělat se svým soukromým životem. S úmyslem svést svou životní lásku se hned svěří svému nejlepšímu kamarádovi Charliemu. Problém je ovšem v tom, že mladíkovou vyvolenou je jeho nevlastní matka, čtyřicetiletá Eve (Sigourney Weaver), kterou jeho příliš zaměstnaný otec Stanley zanedbává - a že Oscarovi ještě nebylo ani šestnáct.

I přesto se Oscar vyspí s Evinou nejlepší kamarádkou Diane (Bebe Neuwirth). Byl opilý a Diane ho, coby chiropraktička, masírovala, navíc na sobě měla Evinu šálu, není divu, že OScar podlehl. Má však až přehnaný strach, že se to dozví Eve a z jeho snažení nic nezbude. Sanží se Diane přemluvit, aby o společně strávené noci nikomu neříkala. Diane se sice statečně drží, ale na večeři k díkuvzdání se to stejně provalí, protože Diane vášnivě líbá Oscara sice za rohem, ale před zrcadlem, takže otec vše vidí. Paradoxně právě to mu otevře cestu k Eve, když jí přizná, že s Diane se vyspal, protože měla její šálu. Ne, nevyspí se spolu, i když láska zasíhne i Eve. Oba pochopí, že to není možné a Oscar odjíží do školy zase o něco uvolněnjší.

"Když nenajdeme nic příjemnějšího, alespoň najdeme něco nového" - Voltaire.

Režie: Gary Winick
Produkce: Jake Abraham, Alexis Alexanian, Dolly Hall, Caroline Kaplan, Celeste Peterka, Jonathan Sehring, Laura Sibley, John Sloss, Gary Winick
Scénář: Heather McGowan, Niels Mueller, Gary Winick
Kamera: Hubert Taczanowski
Hudba: Renaud Pion
Rok výroby: 2002
Země: USA
Orig. jazyk: Anglický, Francouzský

Hrají:
Sigourney Weaverová (Eve Grubmanová)
Kate Maraová (Miranda Spearová)
John Ritter (Stanley Grubman)
Bebe Neuwirthová (Diane Lodderová)
Peter Appel (Jimmy)
Robert Iler (Charlie)
Aaron Stanford (Oscar Grubman)
Ron Rifkin (Prof. Tisch)
Alicia Van Couveringová (Daphne Tischová)
Paul Butler (Prof. Sherman)
Michael William Connors (Muž v baru)
Aktualizováno: 3.3.2005