Cizí příběh

Psychologické drama o krizi mladého manželství.
2010 Česko délka: 72 min
Matěj Dadák34(Zdeněk Kodeš)
Hana Vagnerová27(Jana Kodešová)
Martin Myšička40(strážník)
Martina Hudečková46(poradkyně intervenčního centra)
Marek Holý30(Janin kamarád)
Jiří Hána33(strážník)
Cizí příběh Manželé Zdeněk a Jana Kodešovi (Matěj Dadák a Hana Vagnerová) se poznali hodně mladí. Janě bylo teprve devatenáct let, když otěhotněla. Zdeněk ji tehdy přemluvil, aby s dítě nechala. Po šesti letech se Jana, začínající spisovatelka, dostává do tvůrčí krize. Stěžuje si, že po úspěšné prvotině se nedokáže na další psaní doma soustředit. O domácnost i dceru se tak stará Zdeněk a Jana obráží po večerech bary se svými uměleckými kamarády.

Jednoho večera to už Zdeněk nevydrží, a když se Jana odmítá vrátit, vyrazí ji hledat. Dceru Jitku nechá doma samotnou. Když konečně Janu najde, dojde mezi nimi k hádce a Zdeněk Janu uhodí. To si nenechají líbit její kamarádi, Zdeňka zmlátí a vyhodí z baru. Po návratu domů nachází Zdeněk v bytě městské strážníky. Zavolala je Jitka, která se doma sama bála, když se rodiče dlouho nevraceli. ani jednomu z nich se nedovolal, protože Jana si vypnula mobil, aby unikla Zdeňkovu obvolávání a Zdeněk svůj mobil ve vzteku rozbil.

Zdeněk je vykázán z domu a Jana se dostává do péče intervenčního centra. Zdeněk i přes zákaz Janu doma navštíví. Nadějné usmiřování pokazí Zdeňkův nesouhlas s tím, aby Jana psala svoji novou knihu o něm. Do všeho se pak ještě vloží Janina kamarádka Magda (Andrea Černá) a připraví na Zdeňka past. Jitka na Magdin popud Zdeňkovi zavolá, že je doma sama a bojí se. Zdeněk pochopitelně vyrazí k ní, jenže Magda mezitím zavolá policii. Zdeňkovi hrozí až jeden rok nepodmíněně i přesto, že Jana se jej snaží hájit. Až pozdě si Jana uvědomuje dopad svých a hlavně Magdina činu. Budou mít se Zdeňkem šanci vše napravit? To už je na fantazii diváka. (-k-)

Režie: Juraj Deák
Produkce: Ivana Jaroschy
Scénář: Matěj Dadák
Kamera: Josef Špelda
Hudba: Petr Malásek

Hrají:
Matěj Dadák (Zdeněk Kodeš)
Hana Vagnerová (Jana Kodešová)
Andrea Černá (Magda)
Veronika Divišová (Jitka)
Zdeněk Ratajský (Jerry)
Martin Myšička (strážník)
Jiří Hána (strážník)
Marek Holý (Janin kamarád)
David Voráček (Janin kamarád)
Martina Hudečková (poradkyně intervenčního centra)
Aktualizováno: 1.4.2018