Čarodějka

Opera - muzikál B. Adrianové a I. Bjornovové o tragické lásce italské dívky a německého biskupu v době inkvizice
Witch Witch
1992 Velká Británie
Hot(???)při vítání satana vystupuje jedna ďáblice v podstatě úplně nahá
Opera-muzikál "Čarodějka" je výjimečné dílo autorské dvojice Benedicte Adriane a Ingrid Bjørnov. Obě ženy začaly svoji spolupráci už v 16 letech a během několika let si vyvinuly svůj osobitý hudební styl, který v sobě slučuje prvky populární hudby s hudbou klasickou. Výsledkem byla celá řada celoevropských hitů, jejichž interpretace se často ujímala Benedicte Adriane. Opera-muzikál "Čarodějka" vznikla na objednávku nejprve jako koncertní představení pro Bergenský festival v roce 1987, záhy po premiéře vzniklo i první studiové CD a turné po Evropě i severní Americe. V roce 1991 začal režisér Piers Haggard uvažovat o scénickém provedení. Napsal nové libreto, začal pracovat na scénáři, upravovala se i hudba, až konečně v roce 1992 se konala světová premiéra v londýnském Piccadilly Theatre.

"Čarodějka" je svým námětem tragédií romantické lásky a vášně z roku 1537 a je založena na pravdivém příběhu, tak jak byl zapsán v knize Malleus Maleficarum - Kladivo na čarodějnice. Hudebně je toto dílo velmi zdařilé a rozhodně stojí za to jej vidět, i vzhledem k velkému rozmachu muzikálového žánru u nás v posledních letech.

V záznamu představení z londýnského divadla Piccadilly Theatre vystupuje při oslavování ďábla jedna "ďáblice" velice sexy oděna tak, že je vlastně nahá. Další z postav je nahoře bez. Celé jsem o ale neviděl a taky v podání jiného divadla mohou být kostýmy pojaty jinak:-)

V podání Piccadilly Theatre účinkují B. Adrianová, G. Bickley, V. Parryová, B. Hartman, S. Rossen, S. Weymouthová a další.
Aktualizováno: 7.8.2004