Atrakce švédského zájezdu

Krimi komedie o pašování drog v kamionu, který se vyboural, předstíraném šílenství majitele domu v zatáčce a zájezdu švédských důchodkyň.
1989, Jugoslávie – Česko
Vlastimil Zavřel(34)Lots(Válek)při útěku z blázince vyskočí nahý z okna, zabrán samozřejmě zezadu
Hana Švejnohová.(Irena Válková)
Miroslav Táborský(30).(Bořík)kominík
Ivan dr. Vyskočil(60)(cestující ve vlaku)
Lots(lehké ženy)v nočním klubu v Německu se hezky objeví několik lehkých žen nahoře bez a dvě i dole
Lots(Eliška)sestřička v bláznci, při zalévaní kytek na skříni se jí vzadu povytáhne plášť, aby bylo vidět, že nemá kalhotky
Kominík Petr Válek (Vlastimil Zavřel) by se svou ženou Irenou (Hana Švejnohová) a dvěma dcerami mohl vést spokojený život, kdyby jejich dům nestál v ostré zatáčce mezinárodního tahu a každou chvíli do něj nenajel kamion. A byt mu přidělit nechtějí, protože má přece barák, vzhledem k poloze ale prakticky neprodejný.

Mezitím někde na druhém konci Evropy (zřejmě v Jugoslávii) přebírá řidič (Branko Vidakovič) kamión s nákladem a několika sáčky bílého prášku (asi kokain) schované v nádrži. Cesta přes hranice probíhá bez problémů, osudnou se mu stane až zatáčka u domku Válkových, do něhož kamion zaboří. Má ještě tolik duchapřítomnosti, že drogy z nádrže schová do hranice dřeva, aby se s nimi mohl později vydat vlakem do Německa. To se mu s nevědomou pomocí pražského důchodce (Ivan Vyskočil) při celní prohlídce podaří a tak se může snažit drogy prodat.

Jenomže majitelé této zásilky nespí a snaží se získat drogy zpět. Podezřívají dokonce Petra Válka, který se dostal do blázince, protože předstíral, že zešílel, mj. v hospodě napadl tajemníka národního výboru a vylezl s kamarádem Boříkem (Miroslav Táborský) na střechu. V blázinci je mj. krásná blonďatá sestřička Eliška, která ráda chodí bez kalhotek, což je zezadu trochu vidět když se natahuje při zalévání kytek, a není ke kolegům skoupá, jak se mohou přesvědčit němečtí dealeři (škoda, že i tady, když souloží zezadu, je oděna v bílém plášti), kteří přišli unést Válka. Tomu pak samozřejmě nikdo nevěří, že jej unesli němečtí dealeři drog, naopak je mu kladeno za vinu, že zdevastoval byt Irenina kolegy, do nějž se Irena s dcerami uchýlila (i to mají zřejmě na svědomí němečtí zločinci). A tak zpráva o přidělení bytu, kterou mu do blázince přináší kamarád Bořík přichází skoro pozdě.

Tady příběh končí, takže se nedovíme, zda se všechno v dobré obrátilo. Jako další dějová linka se filmem táhne zájezd (asi švédských, když se tak film jmenuje) důchodkyň napříč Evropou v luxusním autobuse s průvodcem. Ve filmu se poměrně často hovoří německy a (zřejmě) jugoslávsky, nebo tak nějak, takže některým dialogům není moc rozumět. Kořením filmu je několik záběrů z erotického salónu v Německu, v nichž se objeví několik docela dost spoře, až vůbec oděných ženštin. (-k-)
Aktualizováno: 13.11.2005