Action Jackson

Americký akční thriller o poldovi v nesnázích a padouchovi, který chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou.
1988 USA délka: 86 min
Sharon Stone30Brief+(Patrice Dellaplane)je nahá v sauně, ale zabraná zboku a v páře, později ji při ohledání místa činu odkryjí mrtvou nahoře bez
Vanity Lots(Sydney Ash)v milostné scéně hezky ukáže své vnady
Carl Weathers40(Action Jackson)
Action Jackson Někdo zabíjí předáky odborů AVA. Indicie nasvědčují tomu, že za vším stojí bohatý a slavný výrobce automobilů Peter Dellaplane (Craig T. Nelson), kterému policista Jeromy Jackson (Carl Weathers) před dvěma lety zatkl syna za znásilnění. Jackson, přezdívaný "muž činu", si za způsob, jakým si při zatýkání počínal vysloužil degradaci z poručíka na seržanta, odebrání služební zbraně a umístění do kanceláře.

V tomto případě si ale užije pořádnou dávku akce. Dellaplane zastřelí svou manželku, krásnou Paris (Sharon Stone), protože se dozvěděla příliš mnoho o jeho činnosti, a narafičí její mrtvolu do Jacksonova bytu. Jacksonovi tak musí pomoct Dellaplaneova milenka, zpěvačka a feťačka Sydney Ash (Vanity). Dalším na řadě je totiž předseda odborů. A zabít ho má, kdo jiný než Jackson, jehož tělo pak má být nalezeno ve shořelém autě. Z prekérní situace pomůže Jacksonovi Sydneyin bodyguard a při závěrečné akci i Jacksonův starý přítel, bývalý slavný boxer.

To vše za spousty honiček, výbuchů a rvaček. Nemůže chybět ani závěrečná bitka hlavního hrdiny s hlavním padouchem, který dokonale ovládá bojové umění. Jako obvykle dostane hlavní hrdina nakládačku, aby se nakonec vzchopil a padoucha zlikvidoval. Za to se od šéfa dočká povýšení a lásky od Sydney. Happyend jako vyšitý. (-k-)

Režie: Craig R. Baxley
Scénář: Robert Reneau
Produkce: Steve Perry, Joel Silver
Hudba: Herbie Hancock, Michael Kamen
Kamera: Matthew F. Leonetti
Země: USA
Rok výroby: 1988

Hrají:
Carl Weathers (Action Jackson)
Craig T. Nelson (Peter Dellaplane)
Vanity (Sydney Ash)
Sharon Stone (Patrice Dellaplane)
Thomas F. Wilson (důstojník Kornblau)
Bill Duke (kapitán Armbruster)
Robert Davi (Tony Moretti)
Jack Thibeau (Detektiv Kotterwell)
Roger Aaron (Brown Lack)
Stan Foster (Albert)
Mary Ellen (Trainorova sekretářka)
Ed O´Ross (Stringer)
Bob Minor (Gamble)
David Glen (Eisley Thaw)
Dennis Hayden (Shaker)
Brian Libby (Martin)
David Efron (Birch)
Alonzo Brown
Diana Jamesová (Hooker)
Matt Landers
Aktualizováno: 5.4.2007