3 plus 1 s Miroslavem Donutilem - Sázky (Šerif, Armando, Kapitán)

Komediální triptych na téma sázky a sázkaři.
2007 Česko délka: 71 min
Miroslav Donutil56(starosta / Miloš /Drobný)
Libuše Šafránková54(Terezka)starostova sekretářka v povídce Šerif
Svatopluk Skopal56v povídce Šerif
Jaromír Dulava46v povídce Šerif
Miluše Bittnerová29Brief(Kristýna)v povídce Šerif se promenáduje v podprsence u okna
Simona Stašová52(Helena)v povídce Armando
Otmar Brancuzský51(Pepa)v povídce Armando
Vlastimil Zavřel52(Franta)v povídce Armando
Jaroslava Obermaierová61(sousedka)v povídce Armando
Jana Švandová59(Drobná)v povídce Kapitán
Eva Holubová48(paní od úklidu)v povídce Kapitán
David Prachař48(Jindřich)v povídce Kapitán
Miroslav Vladyka47(Michal)v povídce Kapitán
Michal Slaný30(policista)v povídce Kapitán
Jiří Schwarz47(pobuda)v povídce Kapitán
Režie: Moris Issa
Scénář: Jan Coufal
Kamera: Petr Polák, Vladimír Dousek
Země: Česká republika
Rok výroby: 2007
Délka: 71 min

Šerif

Sousedi Kazda a Kret (Jaromír Dulava a Svatopluk Skopal) se nemají zrovna moc v lásce. Zvlášť když se ke Kretovi nastěhuje mladá a půvabná Kristýna (Miluše Bittnerová). Kazda si na Kreta neustále stěžuje starostovi (Miroslav Donutil) a ten má z jejich sousedských sporů těžkou hlavu. Jeho sekretářka Tereza (Libuše Šafránková) nevěří, že by se starostovi podařilo urovnat jejich spory smírnou cestou. Vsadí se spolu o zvýšení platu a měsíc pečení koláčů. Řešení vnukne starostovi obvodní doktor (Zdeněk Maryška), když jej přirovná k šerifovi na divokém západě. Starosta se rozhodne řešit vše soubojem. Kdo přetáhne toho druhého svým malotraktorem vyhrál a poražený mu musí ustoupit. Jenže souboj skončí nerozhodně roztržením řetězu a starostu před hněvem soků zachrání jen to, že Kristýnu, kvůli které vlastně celý spor vznikl, si ve svém autě odváží doktor. Hněv obou sousedů se přesouvá ze starosty na doktora. A starosta si může vychutnávat měsíc pečených dobrot od Terezky. Nebo ne? Co je asi obsahem doporučeného dopisu? Vsadíme se? (-k-)

Hrají:
Miroslav Donutil (starosta)
Libuše Šafránková (sekretářka starosty)
Jaromír Dulava (Kazda)
Svatopluk Skopal (Kret)
Miluše Bitnerová (Kristýna)
Zdeněk Maryška (doktor)

Armando

Miloš (Miroslav Donutil) si žije celkem spokojeně až na to, že má rád dobré jídlo, díky čemuž přibírá na váze, a jeho noční klid ruší sousedčin pes Armando. A ke všemu jej manželka (Simona Stašová) tlačí do malování. Aby jej k tomu přiměla vsadí se s ním, že když se mu podaří shodit za týden pět kilo, zařídí vymalování sama. Kamarádi Milošovi poradí, ať před prvním vážením vypije co nejvíc vody, tím že že bude víc vážit a o to míň bude muset shodit. jenže Miloš ještě před příchodem manželky vypitou vodu vyzvrací a možná i něco navíc. Startovní pozice je tedy nelehká. Slabou útěchou mu může být, že sousedčin pes se ztratil. Ne však nadlouho. Miloš jej potká na procházce a Armando jej pořádně prožene. Až tak, že Miloš skončí v nemocnici. Vydaná energie v kombinaci s nemocniční stravou udělá své. Miloš za týden zhubnul o pět kilo a sázku vyhrál. (-k-)

Hrají:
Miroslav Donutil (Miloš)
Simona Stašová (Helena)
Otmar Brancuzský (Pepa)
Vlastimil Zavřel (Franta)
Jaroslava Obermaierová (sousedka)

Kapitán

Kdysi dávno se Drob Sázka (Miroslav Donutil), jak ho tehdy přezdívali, vsadil, že dřív, než jeho kamarádi Jindřich s Michalem (David Prachař a Miroslav Vladyka) zdolají Kapitána, získá on Oscara. Po letech se spolu setkávají. Z Droba Sázky je známý herec, ovšem Oscara se mu získat nepodařilo, jen pár Českých Lvů. Zato Jindřich s Michalem skalní stěnu Kapitán zdolali. A byli by ochotni na sázku zapomenout, jenže manželka (Jana Švandová) chce svého manžela vidět zametat náměstí. O to se totiž tehdy vsadili. Drobovi nezbývá nic jiného, než se vydat na náměstí a pustit se do zametání. To se ovšem nelíbí paní, která náměstí denně uklízí (Eva Holubová), protože to považuje za útok na svou práci. Neváhá si na svou obranu dovést policistu, který však známého herce pozná a v domnění, že jde o skrytou kameru, rozčilenou paní odvede. Po splněném úkolu se všichni sejdou u skleničky, aby se tomu zasmáli. A Jindřich s Michalem se vytasí s dalším cílem, zdolat osmitisícovku, Mount Everest. Drob se neprozřetelně vsadí, že když se jim to povede, zamete Václavské náměstí. Za nějaký čas vychází v novinách zpráva o dvou českých amatérech, kteří zdolali Mount Everest. Václavské náměstí čeká. (-k-)

Hrají:
Miroslav Donutil (Drobný)
Jana Švandová (Drobná)
Eva Holubová (paní od úklidu)
David Prachař (Jindřich)
Miroslav Vladyka (Michal)
Michal Slaný (policista)
Jiří Schwarz (pobuda)
Aktualizováno: 27.2.2011